Global Money Week

Global Money Week (GMW) -Światowy Tydzień Pieniądza to międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, a także kształtowały postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych i docelowo uzyskały finansowy dobrostan i finansową odporność.

W dniach 20-26 marca 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się 11. edycja wydarzenia, pod hasłem Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość (Plan your money, Plant your future). Tegoroczne hasło przewodnie GMW skupia się na kwestii zrównoważonego rozwoju oraz podnoszeniu świadomości wpływu zachowań finansowych danej osoby nie tylko na jej przyszłość finansową, ale także na środowisko naturalne oraz społeczeństwo.

Członkowie Szkolnego Koła Młodego Ekonomisty zapraszają uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół Technicznych do skorzystania z następujących  propozycji programowych.

  1. Konkurs ?MOJA SKARBONKA? od 6 marca 2023r. do dnia 20 marca 2023r.
  2. 2. Jak oszczędzać pieniądze? czyli jak ograniczyć wydatki i rozsądnie wydawać pieniądze ? przygotowanie prezentacji przez uczniów.
  3. Formy oszczędzania pieniędzy ? spotkanie z panią Renatą Krzysztoń ? Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim ? dn. 22.03.2023r. godz. 1055
  4. Projekt badawczy – przeprowadzenie ankiety nt. Zachowania młodych konsumentów na rynku finansowym w aspekcie oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Analiza i prezentacja wyników badań ? członkowie SKME.
  5. Cykl webinarów dla uczniów i nauczycieli GMW.
  6. Konferencja podsumowująca Światowy Tydzień Pieniądza ? dn. 24.03.2023r.

Więcej informacji : Global Money Week – Komisja Nadzoru Finansowego (knf.gov.pl)

Kamila Surowska

Szkolny Koordynator

Światowego Tygodnia Pieniądza