wigilia_internat

„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi”

Wieczorem 15 grudnia  mieszkańcy Internatu, wychowawcy wraz  z Kierownik Internatu Panią Anną Majdanik oraz Dyrektor Szkoły Panią Iwoną Pająk  zasiedli wspólnie przy wigilijnym stole.

Tuż po zmroku przewodniczący Internatu: Gabriel Sulowski i Bohdan Kazak przynieśli z kościoła pw. Świętej Jadwigi Królowej Betlejemskie Światło Pokoju.

Uroczysta  kolacja rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której zaprezentowano zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia w Polsce, w Kazachstanie i na Ukrainie. W podniosły nastrój wprowadziły kolędy i pastorałki śpiewane w  rodzimych językach wychowanków Internatu. Usłyszeliśmy między innymi ?Pastorałkę od serca do ucha? oraz kolędy ukraińskie. Następnie, przy dźwięku kolęd wszyscy zasiedli do wieczerzy, smakując tradycyjne wigilijne potrawy.

Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu na stroik świąteczny zorganizowany przez Panią Magdalenę Suchorę. Spośród wielu pięknych prac wybrano i nagrodzono: Tetianę Makovey, Anastasię Holik, Anastasię Havylyshyn, Barbarę Wołoszyn, Monikę Wielebę  Dominikę Polak oraz Rafała Wielebę.

Z okazji zbliżającego  się  Bożego Narodzenia życzymy zdrowych i spokojnych Świąt, byśmy w natłoku świątecznych przygotowań nie zapomnieli
o najważniejszym:

?Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły.
By żaden człowiek nie był obcy.
Żeby nie było samotnych.
Byśmy umieli się dzielić sercem jak opłatkiem…
I by pokój zapanował nad światem.?

Natalia Zarzycka – wychowanka Internatu