gra miejska w Lublinie

20 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim oraz 24 uczniów z I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza sprawdzało swoją wiedzę na temat Parlamentu Europejskiego w grze miejskiej w Lubline. Młodzież otrzymała zaproszenie do gry od Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacji Nowy Stawy.

28 maja ponad 100 uczestników, w tym uczniowie janowskich szkół średnich, a także reprezentanci wybranych liceów i techników oraz studenci z województwa lubelskiego, walczyli na czas o nagrody.

Uczestnicy mieli dwie i pół godziny na rozwiązanie 17 zadań rozmieszczonych w okolicy Starego Miasta. Przemierzyli pieszo ponad 10km, by znaleźć i rozwiązać zagadki. O wygranej decydował szybki czas wykonania zadań.

W grze niezbędne były smartfony, ponieważ zadania zostały ukryte w aplikacji. Niektóre polecenia należało wykonać stacjonarnie przy stanowisku, inne wyłącznie za pomocą telefonu. Zawodnicy musieli m.in: rozwiązać krzyżówkę, wymyślić rymowankę, podać 10 skojarzeń z parlamentem Unii Europejskiej, przeprowadzić wywiad z przechodniem oraz wcielić się w kandydata na stanowisko posła do Parlamentu Europejskiego i przedstawić swoje postulaty.

Wspólny wyjazd uczniów janowskich szkół średnich na grę miejską był okazją do sprawdzenia wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego, zbliżających się wyborów oraz integracji.

Opiekunami wycieczki były Pani Ewa Komisarek i Pani Kamila Surowska.

Emilia Żuber

Koordynator