Wyczarowane z Drewna

Krzysztof Brzyski – uczeń klasy maturalnej w ZST kształcący się w zawodzie technik technologii drewna zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wyczarowane z Drewna 2023″. Konkurs ten ma wieloletnią tradycję, jest prestiżowym wydarzeniem dedykowanym branży drzewnej, jednym z najważniejszych tego typu w Europie. Jest również doskonałą okazją do wykazania się kreatywnością, samodzielnością oraz wiedzą praktyczną zdobywaną w szkole szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów.

Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonany z tego surowca. Praca konkursowa Krzysztofa to drewniany model frezarki CNC z laserem wykonany z drewna bukowego i drewna orzecha włoskiego. Zwycięska praca ucznia ZST zachwyca precyzją wykonania i dbałością o każdy szczegół, została zaprojektowana pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Edwarda Białka.

Finał konkursu odbył się podczas największych Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego w Środkowo – Wschodniej Europie – DREMA 2023 w Poznaniu. W ramach nagrody laureat oraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna mieli opłacony wyjazd oraz bilety na targi w Poznaniu. Laureatowi towarzyszyli koledzy, dyrekcja ZST oraz nauczyciele zawodu.

Za swoją pracę Krzysztof otrzymał nagrodę w postaci elektronarzędzi o wartości 2 000zł, natomiast nagrodą dla Zespołu Szkół Technicznych były bony na zakup elektronarzędzi o łącznej wartości 12 615 zł.

Gratulujemy pasji i talentu, zdolności i zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów w zawodzie.

Edward Białek- opiekun Krzysztofa , nauczyciel przedmiotów zawodowych