spotkanie_CNC

Wczoraj w naszej szkole odbył się wykład poświęcony perspektywom zawodowym operatora – programisty CNC, który skierowany był do uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik. Wykład poprowadził Wiesław Łoza, certyfikowany trener SIMENS CNC, doświadczony operator, który podzielił się swoją wiedzą na temat kluczowych umiejętności w branży mechanicznej.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się:

• Dlaczego warto zostać operatorem CNC ?
  • Jakie predyspozycje są niezbędne do pracy w zawodzie: OPERATOR- PROGRAMISTA CNC ?
  • Jakim narzędziem jest obrabiarka sterowana numerycznie ?
  • Jakie są perspektywy rozwoju operatora CNC ?

W trakcie spotkania nie zabrakło także praktycznych wskazówek dotyczących nauki i zdobywania doświadczenia. Młodzież miła okazję zapoznać się z zasadami obsługi maszyn CNC oraz dowiedzieć się jakie technologie są obecnie wykorzystywane w nowoczesnych firmach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu. Mamy nadzieję, że było ono inspiracją do rozwijania swoich umiejętności oraz wyboru przyszłej ścieżki zawodowej.