logo_ZST__80p

Dnia 06.03.2023 roku zakończył się konkurs czytelniczy Z jakiej książki jest ten cytat? przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Janowie  Lubelskim. Zadaniem uczestników było rozpoznanie autorów i tytułów książek, z których zaczerpnięto prezentowane cytaty.

Konkurs trwał 4 tygodnie. Co tydzień prezentowano jeden cytat pochodzący z wybranej książki, a następnie losowano zwycięzcę tygodnia. Laureat otrzymywał nagrodę książkową. Dla wytrwałych i systematycznych uczniów zorganizowano dodatkowe losowanie nagrody.

 Laureaci poszczególnych tygodni:

  • tydzień pierwszy cytat z ?Lalki? Bolesława Prusa?- Aleksandra Góreczna 3 ei,
  • tydzień drugi cytat z ?Pana Tadeusza? Adama Mickiewicza ? Angelika Krzysztoń
    3 ei,
  • tydzień trzeci cytat z ?Przedwiośnia? Sterana Żeromskiego ? Natalia Lisek 3 ei,
  • tydzień czwarty cytat z ?Kamieni na szaniec? Aleksandra Kamińskiego ? Milena Krawczyk 2 ef.

Nagrodę za systematyczność i zaangażowanie wylosował ? Patryk Daniewski z 2i.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Gorąco zachęcamy
do  udziału w kolejnych konkursach oraz zachęcamy do wypożyczania i czytania książek.

W naszej bibliotece znajdziecie wiele atrakcyjnych i ciekawych pozycji  dla młodzieży.

 

Organizatorzy