Swieto_Niepodleglosci_ZST

 

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918, po 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione 1937 roku, zniesione w czasach komunistycznych i przywrócone w okresie transformacji ustrojowej 1989 roku.

W dniu 10 listopada 2023 roku społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych wraz z zaproszonymi gośćmi celebrowała Narodowe Święto Niepodległości.

W tym dniu odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież i nauczycieli, poświęcona 105. rocznicy odzyskania niepodległości.

W atmosferze refleksji i zadumy wysłuchano patriotycznych wierszy oraz pieśni. Naszą szkołę odwiedziły licznie dzieci z janowskich przedszkoli, które przybyły wraz z wychowawcami i dyrekcją, by wspólnie z uczniami i nauczycielami ZST o godzinie 11:11 na płycie boiska ORLIK odśpiewać hymn państwowy. Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ?Szkoła do hymnu?. Było biało-czerwono, było patriotycznie, było radośnie, a wspólny śpiew w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych rozbrzmiewał nad Janowem.

Podczas akademii wręczono dyplomy oraz nagrody uczestnikom dyktanda niepodległościowego ?Głosy Wolności?. Laureatkami konkursu zostały: Karolina Ciosmak z klasy 5ep, Wiktoria Woś z klasy 5ep oraz Marcelina Pikula z klasy 1i.

Mariusz Wieleba