Kształcenie zawodowe ZST (1)

W ostatnich latach w Polsce następuje dynamiczny rozwój kształcenia zawodowego. Zespół Szkół Technicznych to szkoła, która nieustannie się rozwija i dostosowuje do wymagań współczesnego rynku pracy. Z dumą informujemy, że w Dniu Edukacji Narodowej Dyrektor Szkoły Iwona Pająk otrzymała z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego umowę o dofinansowanie projektu w ramach Działania 10.4 Kształcenie zawodowe programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Tym samym nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 17 placówek kształcenia zawodowego, które będą realizowały projekt w najbliższym czasie. Ogólna kwota projektu wynosi 4 681 265 złotych.

Dzięki pozyskanym funduszom szkoła będzie mogła zainwestować w nowoczesne pracownie, które będą wyposażone w sprzęt i narzędzia niezbędne do nauki zawodów technicznych. Uczniowie będę mieć dostęp do najnowszych technologii, co pozwoli im zdobyć praktyczne umiejętności wysoko cenione przez pracodawców. Ponadto realizowane będą dodatkowe zajęcia specjalistyczne umożliwiające młodzieży uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy oraz umiejętności zawodowych. Uczniowie będą mieli również możliwość wzięcia udziału w płatnych stażach u pracodawców. Projekt przewiduje także wsparcie nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakresie podnoszenia kwalifikacji do nauczania zawodu oraz udziału w szkoleniach branżowych w obszarze nowoczesnych technologii cyfrowych.

Dzięki kompleksowości programu rozwojowego wsparcie otrzymają zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i szkoła, jako podmiot realizujący kształcenie. Współpraca z przedsiębiorcami oraz liczne szkolenia to działania, które skutecznie przygotują młodych ludzi do wyzwań przyszłości.

zdjęcia, źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie