akademia_katyn

AKADEMIA Z OKAZJI 13. ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W dniu 12 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczysta akademia z okazji 13. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. To tragiczne wydarzenie na stałe wpisało się do  kalendarza uroczystości szkolnych.

Jak co roku i tym razem, podczas akademii społeczność szkolna w atmosferze zadumy i refleksji uczciła pamięć ofiar katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Były nostalgiczne wiersze, patriotyczne pieśni oraz wspomnienie osób, które zginęły w służbie państwu. Tym samym uczczono pamięć Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki a także pozostałych członków delegacji państwowej udających się na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

W wystąpieniu swym Pani Dyrektor podkreśliła znaczenie tego tragicznego wydarzenia dla budowania tożsamości narodowej. Obecny na akademii Pan Starosta Artur Pizoń odnosząc się do Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej zaznaczył, jak ważnym dla wychowania młodego pokolenia jest znajomość historii i przybliżanie faktów historycznych.

Po akademii, która odbyła się w auli szkolnej, delegacja składająca się z uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości udała się na zewnątrz pod Dąb Pamięci, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty.

Mariusz Wieleba