Katyń

W tym roku mija 84. rocznica zbrodni katyńskiej i 14. rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim wraz z nauczycielami przygotowali akademię, upamiętniającą te dwa tragiczne wydarzenia, które dotknęły Polaków.

Dnia 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.56 cała Polska zamarła. Media przekazały bowiem szokującą informację – samolot Tu- 154 lecący z najważniejszymi osobami w naszym kraju rozbił się niedaleko wojskowego lotniska w Smoleńsku. Zginęli wszyscy pasażerowie, którzy lecieli oddać hołd polskim oficerom zamordowanych przez NKWD w 1940. Na pokładzie samolotu znajdował się prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz elity polityczne kraju.

W akademii udział wzięli: starosta janowski Artur Pizoń, wicestarosta Michał Komacki, sekretarz powiatu Grzegorz Krzysztoń oraz przewodnicząca rady rodziców Urszula Skupińska, którzy po uroczystościach wspólnie z młodzieżą złożyli kwiaty i zapalili znicze przy ,,Dębie Pamięci” i tablicy upamiętniającej zbrodnię katyńską.