nexus w ZST

Z przyjemnością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą NEXUSAUTO POLSKA –  organizacją stworzoną w ramach globalnej grupy zakupowej Nexus Automotive International SA z w Genewie. Aktualnie Nexus obecny jest w ponad 138 krajach na świecie, współpracuje z ponad 80 kluczowymi dostawcami części zamiennych. Zrzesza dystrybutorów części motoryzacyjnych z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji. Pierwszym krokiem współpracy było przeprowadzone w listopadzie br. dwudniowe szkolenie w ContiAcademy na temat: „Serwis i naprawa współczesnych układów hamulcowych”, w którym uczestniczyło trzech uczniów z klasy 5dsp- Paweł Pizoń, Jakub Zyśko i Tomasz Hałabis, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych wraz z opiekunem Panem Łukaszem Potaczałą. inicjatorem przedsięwzięcia.

Dnia 5 grudnia 2023r. odbędą się kolejne działania dla wszystkich uczniów Technikum kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz mechaników pojazdów samochodowych ze Szkoły Branżowej 1 Stopnia. Menager ds. rozwoju sieci NexusAuto, Pan Rafał Kędziorek podczas prelekcji na temat: ?Prowadzenia niezależnego serwisu samochodowego? omówi zagadnienia związane z nowymi rozwiązaniami technologicznymi w samochodach oraz przedstawi kwestie dotyczące wpływu kształcenia młodej kadry na jakość wykonywanej usługi. Zaplanowano również szkolenie dotyczące serwisowania amortyzatorów, poprowadzi je specjalista z firmy KYB Pan Andrzej Chmielewski.

Łukasz Potaczała
n-l przedmiotów zawodowych