Andrzejki_Internat

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

30 listopada zgodnie z tradycją również  wychowankowie Internatu  poprzez liczne zabawy i wróżby próbowali odpowiedzieć na pytanie ? co przyniesie im los?

Katalog wróżb był obszerny i bogaty: przebijanie serc z imionami chłopców/ dziewcząt, rzucanie kośćmi, wróżby z jabłek czy tajemnicze kubeczki przepowiadające komu w życiu się powiedzie , to najbardziej popularne przykłady zabaw odbywających się w ten wyjątkowy wieczór.

Wszyscy bawili się wspaniale dzięki zaangażowaniu i kreatywności młodzieży, która zadbała o wszelkie atrakcje oraz barwne dekoracje.

Teraz pozostaje jedynie czekać z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.

Elżbieta Dębiec