Dzien Nauczyciela w ZST
„Z Tobą lepszy ten świat…”
Takie hasło przewodnie miał tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim. Cytat pochodzi z piosenki Cleo i Dawida Kwiatkowskiego, której tekst oddaje wyjątkowość relacji w szkolnej rodzinie.
Grono pedagogiczne, niepedagogiczni pracownicy szkoły oraz uczniowie zgromadzili się na auli na uroczystej akademii. Składała się ona z dwóch części: oficjalnej oraz tej bardziej rozrywkowej.
Pierwszą część poprowadzili konferansjerzy – Izabela Blacha i Daniel Wereski.
Rozpoczęło ją wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Następnie przytoczono historię i znaczenie Dnia Edukacji Narodowej.
Pani dyrektor Iwona Pająk podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za wszelki trud i zaangażowanie. Wręczyła jednocześnie wyróżnienia za pracę w poprzednim roku szkolnym. Nagrodę Starosty otrzymała pani wicedyrektor Monika Majkowska-Nizioł, zaś Nagrodę Dyrektora następujący nauczyciele: Edward Białek, Małgorzata Białek, Ewelina Chmiel, Jadwiga Chmiel, Ryszard Dyjach, ks. Kamil Dziurdź, Ewa Gumienik, Katarzyna Kozioł, Władysław Matysek, Magdalena Peret, Magdalena Suchora i Janusz Sulowski.

Pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała pracownikom odchodzącym na emeryturę – panom Ryszardowi Oleszce i Romanowi Morelowskiemu.  W imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Urszula Skupińska, wyrażając szacunek i wdzięczność wobec całego grona, wręczając na ręce kierownictwa szkoły wiązanki kwiatów.

Druga cześć akademii miała wymiar bardziej rozrywkowy. Zaproszono wszystkich na Galę Oskarową!
Podczas melodii oskarowej ekipa techniczna rozwinęła czerwone dywany oraz ustawiła wymarzonego Oskara w centrum sceny.
Galę rozpoczęła piosenka z repertuaru Korteza pt. „Hej Wy”, ukazująca różnorakie uczniowskie drogi życia. Brawurowo wykonały ją Wiktoria Suchora i Milena Czerniak.

Oskarową ceremonię w strojach wieczorowych poprowadzili Patrycja Zioło i Jakub Kiszka.  Wyróżniono najbardziej oryginalnych pracowników szkoły, którzy w swoich kategoriach „filmowych” zadbali o sensacyjność naszej szkolnej fabuły. Aby nie było banalnie – ponad 20 nagrodzonych zamiast statuetki otrzymało bezcenny złoty dzwoneczek. Jak zapewniali prowadzący galę – jego dźwięk spowoduje, że słowa zwycięzców zostaną zrozumiane i na zawsze zapamiętane nie tylko przez uczniów, ale również przez współmałżonka i teściową.

Cała gala przebiegała w bardzo radosnej atmosferze – zwycięzcy wchodzili na scenę po czerwonym dywanie, reporterzy oślepiali blaskiem fleszy, a melodie oskarowe zagłuszały burze oklasków i śmiechów. Zwieńczeniem była piosenka Cleo i Dawida Kwiatkowskiego „Bratnie Dusze”, którą wykonała Milena Czerniak wraz z Wiktorią Sokół i panią Agatą Wójtowicz. Była to wisienka na torcie owej wyjątkowej gali, podkreślająca wyjątkowość szkolnej społeczności.
Pani dyrektor podziękowała uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali akademię – pani pedagog Agacie Wójtowicz, pani psycholog Katarzynie Kawęckiej oraz ks. Kamilowi Dziurdziowi.
Na koniec wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od samorządu uczniowskiego kartki z życzeniami i słodki poczęstunek.