przedszkolaki_ZST

W poniedziałek 30 września 2024 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionych janowskich przedszkoli: Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 3 oraz Publicznego Przedszkola nr 4.

Wizyta była doskonałą okazją do wprowadzenia najmłodszych w świat edukacji. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli zawodu zwiedziły pracownie szkolne oraz sprawdziły swoje umiejętności z różnych dziedzin nauki. Ponadto dowiedziały się jak w praktyce wygląda praca fryzjera, informatyka, stolarza czy mechanika samochodowego. Być może niektórzy z nich wybiorą w przyszłości taki zawód.

Przedszkole  to wprawdzie pierwszy etap w drabinie edukacyjnej, ale jesteśmy przekonani, że za kilkanaście lat z większością naszych małych gości spotkamy się w murach Zespołu Szkół Technicznych.