narodowe_czytanie

Akcja „Narodowe Czytanie” jest to akcja społeczna mająca na celu propagowanie czytelnictwa i odkrywanie polskiej literatury. Została rozpoczęta w 2012 roku lekturą „Pan Tadeusz” i od tamtego czasu, każdego roku, na początku września odbywa się to kulturalne wydarzenie. W tym roku wybraną lekturą jest „Kordian” J. Słowackiego. Tak jak co roku, nasza szkoła również przyłączyła się do wspólnego czytania „Kordiana”.

W dniach od 09.09.2024 do 13.09.2024 uczniowie klas I-V technikum oraz I-III szkoły branżowej wraz z nauczycielami j. polskiego, panią bibliotekarką oraz wychowawczynią E. Jargiło wspólnie czytali dzieło Słowackiego. Do czytania lektury włączyli się również wychowankowie internatu ZST wraz z wychowawcami.

Temu wydarzeniu towarzyły dodatkowe atrakcje. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o J. Słowackim, wypełnić test ze znajomości lektury oraz skorzystać z akcji „Zabierz mnie do domu” – wypożyczając książkę do czytania tego autora.

Narodowe czytanie było nie tylko hołdem dla polskiej literatury, ale też okazją do integracji szkolnej społeczności.

Organizatorzy:

1. Breś, E. Jargiło